Zimmer, “Horizontal Disco” EP

0 Comments

Oczekiwania na nowy materiał Zimmera rozpoczęliśmy od zeszłosezonowej imprezy z jego udziałem. Zanim się obejrzeliśmy, materiał jest już w pełni gotowy. Jak się okazuje, młody producent nie schodzi z o obranej przez siebie ścieżki:  delikatnego house’u, oscylującego pomiędzy 110bpm a 120bpm.

EP-kę można podzielić na dwie części. Pierwsza, wolniejsza, na którą składają się “Looking At You” oraz pilotujące materiał “Cruisin”, to Zimmer jakiego znamy, uciekający od pompującego house’u i sięgający po wzruszające melodie na syntezator i spokojne bity .  Druga część jest wyraźnie inspirowana brzmieniami chicagowskimi, ale to dobrze, że nasz bohater eksperymentuje – choć  nie pierwszy raz, gdyż jego acid house’owe oblicze mogliśmy podziwiać wcześniej choćby w remiksie dla Publicista.

EP-ka ma wyraźny groove i jest melodyjna. Każdy szczegół jest tu dopracowany. I mimo że”Looking At You” to zaledwie miniaturka/szkic dobrej piosenki, wróżę temu producentowi karierę, bo Zimmer to utalentowany gość, który (miejmy nadzieję) nie zaprzestanie na robieniu bitów.

Zimmer, “Horizontal Disco” EP

Zimmer, “Looking At You” (video)