Pink Stallone, “Mine”

0 Comments

Pink Stallone – co za kolesie! Na prawdę utalentowani, a przy tym zupełnie nie zabiegający o uwagę mediów. Ich produkcje odkryłam dopiero, gdy przeglądając nadchodzące wydawnictwa The Revenge natknęłam się na remiks, który zrobił na ich najnowszy singiel “Mine”. Ukazał się 14. listopada dla brytyjskiej wytwórni Under The Shade.

Cały krążek, składający się z jednego oryginalnego tracka i trzech remiksów, okazał się być bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Pink Stallone zaczęli nad nim pracę ponad rok temu. Słychać wielką precyzję w tworzeniu tracka oraz upodobanie duetu do klasycznych dyskotekowych hooków. Zwraca uwagę także oldschoolowa struktura utworu, która przywodzi na myśl pierwsze lata Paradise Garage. Za warstwę wokalną odpowiada wywodzący się z garage-house’owego środowiska Joey Washington, który już od jakiegoś czasu stale współpracuje z Pink Stallone. Przy produkcji “Mine” spory udział miał także Eddie Mars – kolejny zaprzyjaźniony artysta duetu.

Singiel został opatrzony remiksami od wyżej wymienionych The Revenge i Eddiego Marsa oraz SAS. The Revenge jak zwykle nie zawiódł robiąc z dyskotekowego oryginału deepowy dub w stylu Masters At Work.  Eddie Mars i SAS podeszli do “Mine” w zdecydowanie bardziej dynamiczny sposób. Ten pierwszy wzbogacił kawałek o syntezator i ubrał w stylistykę na pograniczu lekkiego italo-disco i house’u. SAS natomiast nadał mu tech-house’owo tropikalny charakter. Cały krążek jak najbardziej do polecenia.

Pink Stallone, “Mine”

Pink Stallone, “Mine” (Eddie Mars remix)

Pink Stallone, “Mine” (The Revenge dub)

Pink Stallone, “Mine” (SAS remix)