Matthew Dear, “Headcage” EP

Matthew Dear
Standard

Matthew to multikulturowy fenomen, twórca sczepiony z międzynarodowym klimatem Nowego Jorku w jedno. Żongluje stylistykami w swoich wytwórniach, Ghostly International i Spectral, wymiennie przechodzi między swoimi czterema pseudonimami scenicznymi, z których każdy stawia na odmienne brzmienia. Łączący DJ-skie sety z profesjonalną produkcją dla niezależnych rockmanów, live-acty z oldskulową trasą w składzie nazwanego swym imieniem trio. Na sam koniec autor “Black City”, magnum opus z 2010.

Na początku 2012 pokazuje, że nie zapomnimy o nim również w nowej dekadzie. Zebrał świetny skład producencki (Van Rivers i The Subliminal Kid), wokalny (Jonny Pierce z “The Drums” oraz… on sam) i zabiera nas w czteroodcinkową podróż po muzycznych inspiracjach. Cała EP-ka to prawdziwa uczta, przechodzimy od miękkich i spokojnych nastrojów do szumiących i bzykliwych fresków. Całość sygnowana melancholią i ciekawymi tekstami.

Mało zajmujemy się twórczością czysto piosenkarską, ale Matthew Dear to na tyle ważna postać by mu nie odpuścić. Zróbcie podobnie – EP w sprzedaży od 17.01, a dalej w 2012 – kolejny pełen album.

Matthew Dear, “Headcage” EP

Matthew Dear – Headcage from Ghostly International on Vimeo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>